Yazın Ben Aldırmak Tehlikeli mi?

İlk bakışta sanki güneşin zararlı ışınlarının sorun yaratabileceği düşünülmektedir oysa vücuttan uzaklaştırılan ben artık güneşin zararlı ışınlarından etkilenemez. Yani ben tedavisi her mevsimde güvenle yapılabilir önemli olan hangi teknolojilerin kullanıldığıdır. Bazı lazer türleri dik güneş olan mevsimlerde kullanılmaz ve doğal olarak bu lazerlerle ben tedavisi yazın yapılmamalıdır.
Konuyu Idea Klinik doktorlarından Op.Dr.Atilla Kaya’ya sorduk.

ben-aldirmak

Benlerin alınmasında giderek yaygınlaşan radyo frekans kullanımının mevsimler açısından önemi yoktur ve her mevsimde kullanılmaktadır. Son beş yıldır nevüs tedavisinde de kullanılan radyo dalgaları yayarak tedavi etmeyi sağlayan radyo frekans yöntemi yapılan tüm tıbbi testlerden sorunsuz şekilde çıkmıştır.

Yöntemlere göre şu şekilde yaklaşılabilir;
Ameliyatla Ben Aldırma; Bütün ameliyatlar gibi bu konuda yapılacak ameliyatta her mevsimde yapılabilir. Nasıl guatr ameliyatı yaz ayında da yapılıyorsa benler için de aynı şekilde yapılabilir ancak benlerin ameliyatla alınması artık tarihi bir tedavi şekli haline gelmiş ve kamu hastaneleri dışında uygulaması pek kalmamıştır. Çünkü ameliyattan sonra ortaya çıkabilecek iz asıl sorundan daha kötü görünüme neden olabilmektedir.

Radyo Frekansla Ben Tedavisi; Giderek yaygınlaşan bir yöntemdir. Belirlenmiş bir yan etkisi olmadığı için yaz ayları dahil her mevsimde kullanılmaktadır. Bu tür leke ve benler artık daha çok teknolojik cihazlarla yok edilmektedir ve en son kullanıma sunulan teknoloji de radyo frekanstır. Ben tedavisine yoğunlaşmış kliniklerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Bunun en önemli sebebi şunlardır;
İşlem 1-2 dakikada tamamlanacak kadar pratiktir
Uyuşturmaya ihtiyaç duyulmayacak kadar az bir acı olur
Tecrübeli ellerde kalabilecek iz sohbet mesafesinden algılanamayacak kadar hafif olur
Her zaman uygulanabilir
Kabarık, düz, siyah, deri renginde, et beni, kırmızı ve kahverengi tüm benlerde kullanılabilir.
İşlem sonrası pansuman, yara bakımı gibi uygulamalara gerek duyulmaz
Ertesi gün banyo yapılabilir
“Ameliyat” kelimesi kullanılmadığı için daha ekonomiktir.
Hastanede yapılması gerekmez klinik ortamında rahatlıkla yapılabilir.
Kişisel olarak leke yatkınlığı yoksa güneş koruyucu kullanımı çok gerekli değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.