Kılcal Damar Tedavisinde Yeni Bir Yöntem : Silgi Lazer

Kılcal damar sorunu erkek veya kadın bir çok insanda meydana gelen sorunlardan biridir. Özellikle şort, mini etek tarzında giyinmekte olan kadınlar bu durumdan oldukça rahatsızdırlar..

Günümüzde kadın nüfusunun yarısı kozmetik görüntü çirkinliği yarattığından dolayı kılcal varislerden şikayetçidir, özellikle yaz ayları yaklaştıkça bu şikayetler artış gösterir.

Günümüz teknolojisinde bir çok rahatsızlığın veya sorunun çözümü çeşitli cihazlarla mümkün olmaktadır. Kılcal varis için lazer, skleroterapi ve radyo frekans yöntemlerinin dışında yeni geliştirilmiş bir yöntem olan Silgi Lazer kullanımına başlanmıştır.

Çok yaygın olmayan exotherme lazer isimli cihaz ile yapılan tedavi de 2mm kadar olan tüm kılcal varisler çeyrek saniyede tamamen yok olmaktadır.

Diğer yöntemlerle kıyaslandığında silgi lazerin kazandırdığı en büyük avantaj içi neredeyse hiç acı yok debilebilir. Bunun yanı sıra kızarıklık, yanık, yanık izi veya leke gibi dezavantajları da bulunmamaktadır.

Bu cihaz hekim tarafından bacaklarınıza uygulanırken, siz de üzerinde bulunan kamera aracılığıyla anlık olarak uygulayarak izleyebiliyorsunuz. Sorunlu damara giden ışığı net ve canlı bir şekilde görerek, kırmızı-pembe ve mor renkte ki damarların nasıl silindiğini birebir izleme şansı yakalıyorsunuz.

Bunun dışında yine cihazın soğutma özelliği bulunmaktadır. Damara uygulanan işlem sırasında soğutma işlevi de bulunan cihaz böylece yanma olasılığını da ortadan kaldırmakta ve hastaya rahat etmesine yönelik imkan vermektedir.

Çok ince olan hastalıklı damarların tedavisinde uygulanamazsa, radyo frekans ile destek verilmektedir. 2mm’den büyük olan damarlara maalesef bu yöntem uygulanmamaktadır. Bunun sebebi ise kılcal damarların büyüklüğünün ısı enerjisinin tedavi edebileceği boyutu aşmasından kaynaklanmaktadır.

Günümüzde Exotherme nin yerine
İPL lazer
Mikro skleroterapi
Radyo frekans kullanılmaktadır
Bu üç yöntemde de başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Özellikle mikro skleroterapi konusunda tecrübeli bir damar cerrahı diğer adıyla fleboloji uzmanı Exotherme ile 2-3 saatte yapılan işlemi 10-15 dakikada yapabilmektedir. Yeni teknoloji konusunda takıntınız yoksa Exotherme yaygınlaşıp ucuzlayana kadar mikro skleroterapi ve radyo frekans konusunda tecrübeli ellerde tedavinizi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.