Sigara İçen ve İçmeyen İkiz Kardeşlerin Arasında ki Fark

Sigara içmenin sağlığa zararlı olduğunu herkes bilir ancak sigara kullanıcılarına “hiç içmemiş olsaydınız” veya sigara kullanmayanlara “içmiş olsaydınız” nasıl bir değişiklik olacağını göstermek çok daha net bir fikir verirdi.

Yenilerde yapılan bir çalışma tek yumurta ikizlerini karşılaştırdı ve sigara içen / içmeyen arasındaki farkı hatta kısa süre sigara içen / daha uzun süre sigara içen arasındaki farkı fotoğraflarla gösterdi. Gerçekten aralarında çok büyük bir fark vardı.

Siz hangi kardeşin sigara kullanıcısı olduğu tahmin edebilir misiniz?

1) -Sağdaki kardeş mi, yoksa soldaki mi?

Aslında her iki kardeş de sigara kullanıcısı. Ancak sol taraftaki kardeş ikiz kardeşinden on yedi sene daha uzun süreyle sigara içmiş.

Daha uzun süre sigara içen kardeşin gözlerinin altındaki torbaların daha büyük olduğunu ve dudak çevresindeki çizgilerin belirginleştiğini görebilirsiniz.

2) -Tahmin edebilir misiniz?

Yine bu iki erkek kardeş de sigara kullanıcılarıymış. Ancak fotoğrafta da çok daha yaşlı görünen sağdaki kardeş diğer kardeşten on dört yıl daha uzun süreyle sigara içmiş.

3) -Hangi ikiz kardeş sigara kullanıcısı?

Sağdaki ikiz olduğunu tahmin ettiniz, değil mi? sağdaki kardeş on altı sene boyunca sigara içti ve güneşin altında harcayabildiği kadar çok zaman harcadı. Buna ragmen soldaki ikiz kardeşi hiçbir zaman sigaraya başlamayarak ve güneşten mümkün olduğunca uzak kalarak kendini koruyan kardeş ikizinden çok daha genç görünüyor.

4) -Soldaki mi, sağdaki mi?

Soldaki kardeşi tahmin ettiyseniz haklısınız. Soldaki ikiz on dört senedir günde yarım paket sigara içmiş ama kardeşi hiç içmemiş. Sigara alışkanlığı ve senelerce güneşe maruz kalması göz torbalarına ve 52 yaşındaki tıpa tıp ikizinden çok daha yaşlı görünmesine neden olmuş.

5) -Doğru tahmin edebilecek misiniz?

Soldaki kardeşi mi tahmin ettiniz? Bu iki kardeş neredeyse hiç benzemiyor bile denilebilir. Soldaki ikizin günde üç tane sigara içme alışkanlığı var ve hiç sigara içmeyen kardeşinden çok daha yaşlı bir görüntüsü var.

6) -Hangisi sigara içiyor?

Sağdaki kadını düşündüyseniz, cevabınız doğru. Sadece tüm yüzündeki kırışıklıkların fazlalığı değil, dolgunluğunu kaybetmiş dudakları da çok belirgin bir şekilde görülebiliyor. Tek yumurta ikizi olduklarını söyleyebilir miydiniz?

7) -Soldaki ikiz mi yoksa sağdaki mi?

Sağdaki olduğunu tahmin edebildiniz mi? Bire bir ikiz kardeşinden çok daha yaşlı göründüğünü sadece göz torbaları ve dudaklarını çevreleyen çizgilerden kolaylıkla anlayabilirsiniz.

8) -Hangisinin sigara kullanıcısı olduğunu düşünüyorsunuz?

Sağdaki ikizi tahmin edebildiniz mi? En belirgin fark dudaklarında ama yanaklarındaki ve elmacık kemiklerindeki dolgunluk kaybından ve göz altı torbalarının belirginleşmiş olmasından da daha yaşlı göründüğü söylenebilir.

9) -Sizce hangi ikiz?

Soldaki ikiz kardeş sigara kullanıcısı. Sigara içmek hücrelerinizdeki elastin ve kollajene zarar vererek daha çok sarkma ve kırışıklığa neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.