Sakal Ekimi Fiyatları

Bütün estetik uygulamalarda olduğu gibi sakal ekimini araştırırken de sorulacak en son soru ücretler olmalıdır, çünkü kalitesini araştırmadan yaptırdığınız bir ekimin sonucu ömür boyu yüzünüzde taşıyacağınız ve sizi sürekli rahatsız eden bir görünüme neden olabilir. Bu sebeple öncelikle kaliteli ekim yapan yerleri araştırmalı ve araştırma sonucu doğal görünümlü sonuç alacağınıza kanaat getirdiğiniz yerlerin sayısını 3-5 klinik ya da doktora düşürdükten sonra onlardan ücret bilgisi almalısınız.

sakal-ekimi-fiyatlari

Sakal Ekimi Ücreti
1 greft sakal ekimi ücreti 4 TL civarıdır ancak ücretlerde etkili olabilen bir çok faktör vardır.
– İşlemi kimin yaptığı; Uzman doktorun yaptığı kliniklerde ücretler biraz daha yüksek olmakta, yardımcı personellerin yaptığı kliniklerde daha ucuza yapılabilmektedir, ancak kalite de buna göre değişmektedir.
– Kişinin ihtiyacı; diğer alanlar çok sık değilse planlanan kök sayıları daha az tutulmalıdır, diğer alanlardan daha sık yapılmamalıdır yoksa yama görünümü oluşur.
– Kişinin sıklık beklentisi; 1 cm kare alana 5 kök ekilebilir, 20 kök ekilebilir ama istenirse 80 kök te ekilebilir
– Ekim ihtiyacının nedeni; yara yanık izi gibi yerlerde düşük sayılar yeterli olur
– Köklerin nereden alındığı; sakalın gereksiz boyun ve elmacık kemiği üzerinden alınan kökler daha kalın olduğu için enseden alınandan daha fazla sıklık sağlar, sakalın gereksiz yerinden alınan 200 kök enseden alınan 300 kökten daha dolu bir görünüm sağlar.
– Sonucun nasıl olacağı sorusu; Hastanın aklında nasıl bir sonuç alacağı konusunda cevaplanamayan sorular varsa bu durumda az sayıda deneme ekimi yapılabilir. Böylece akla takılabilen, doğal durur mu, iz kalır mı, kaç günde iyileşir, kızarıklık ne kadar sürer, ağrı olur mu, kaç gün sonra işe gidebilirim, yüzüm şişer mi ve bunlara benzer onlarca sorunun cevabı bire bir pratik olarak alınmış olur.

sakal-nakli-goruntusu

sakal-yanik-izi

Doğru yaklaşım ekim yaptıracak kişinin ihtiyacının iyi belirlenmesi beklentisi karşılanamayacaksa hiç ekim yapılmaması, yapılacaksa da olabilecek en düşük rakamlar ortaya çıkarılmalıdır. Seyrek bulunursa istenildiği kadar sıklaştırılabilir ancak gereksiz yere geniş alana ekildiyse veya gereksiz yere sık yapıldıysa bunlardan kurtulmanın tek yolu lazer epilasyondur ve çok uzun uğraşlar gerektirir.

Her ne kadar bir çok klinikte yapılamıyor olsa da öncelikle gereksiz boyun kısmındaki kökler değerlendirilmelidir. Sakaldan sakala ekimin bir çok avantajı vardır.

Bu avantajlar
– Çevresindeki sakallarla tıpkı aynı yapıda olacağı için ayırt edilemez (saç telleri ince kalır)
– Aynı sayıda greftle daha dolgun bir sonuç elde edilir
– Köklerin hepsi doğalda olduğu gibi teklidir ve alındığı gibi ekilir
– Boyun bölgesindeki gereksiz sakallardan kurtulmuş olunur yani bir taşla iki kuş vurulur
– Tek dezavantajı ise yaygın bir şekilde yapılamıyor olmasıdır. Tabi burada asıl sorun alınan yerde iz kalıp kalmayacağıdır. Mikro motor denilen aletle değil tek tek elle alınması ve ince uç kullanılması durumunda greftlerin alındığı boyun kısmında asla iz kalmaz.

Sonuç olarak
– Sakal ekim ücreti kökler enseden alınırsa bir greft 5 TL, boyundaki gereksiz sakallardan alınırsa 7 TL dir ve ekilen kök sayısı kadar ücret ödenir. Ne kadar ekileceğine doktorla hasta birlikte tartışır ve sonunda hastanın kendisi karar verir. Doğru yaklaşım budur ve bu talep edilmelidir. Tereddüt varsa deneme ekimi yaptırılmalı onun sonucuna göre en doğru plan yapılmaya çalışılmalıdır. Hastayı ikna etmek dışında hiçbir işe yaramayan ve sonuçla alakası olmayan görüntüler veren bilgisayar programlarına da asla güvenilmemelidir çünkü bilgisayardaki sonucu beklemek hayal kırıklığı yaratır.

Op.Dr.Seher Şirin

3 comments

 1. merhaba 21 yaşındayım çene kısmında sakal seyrekliği var acaba ekim gerekirmi normal bir drummudur

  • 21 yaşını tamamladıysanız ekim yapılabilir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz değerlendiririz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 2. Slm boyun bolgesinde ve cenede sakal var yanaklarda ise tek tek var cok seyrek olarak sakal ektirmek mumkun mu yani cogaltmak
  Op.Dr.Atilla Kaya
  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.