Saç Aşısı İşe Yarıyor mu?

sac-asisi-ise-yarar-mi

Saç aşısı işe yarıyor mu sorusuna cevap ararken konuyu çok farklı şekilde ele alan bir yazı görünce “hep yurtdışı kaynaklı bilgimi paylaşacağız bir de yerli olsun” diye düşündük. Buyurun bir göz atın. Her ne kadar haber niteliği taşımasa da geyik muhabbetinde önemli bir yer tutabilir.

Yazı aynen şöyle; Allah beterinden saklasın denilecek bir uygulama ama para o kadar çekici ve insanlar o kadar uyanık ki Allah beterinden saklayamıyor, her gün yeni bir para tuzağı ortaya çıkıyor. Yıllar önce mezoterapi diye bir uygulama çıktı ve yıllarca insanların paraları tırtıklandı, mezoterapinin hiçbir işe yaramadığı görülünce yeni bir para tuzağı kuruldu ve PRP adıyla bir uygulama başladı. Son 3-4 yılda yine zavallı kellerin paraları tırtıklandı ve ne yazık ki PRP nin de hiçbir işe yaramadığını gören insanların sayısı arttıkça yaptıranların sayısı da azaldı geride sadece araştırma yapmadan her şeye inanan saftirikler kaldı PRP yaptıran. Uyanıklar durur mu işler kesat gidince yeni bir tuzak planladılar adı saç aşısı. Şeytanın bile aklına bu kadar pratik bir şey gelmezdi ama yurdumun insanının kıvrak zekası her şeyi düşünebiliyor.

Saç aşısı nedir ;
Hani “eşeği boyayıp babasına satmak” diye bir laf vardır ya saç aşısı tam bu deyime uyuyor. PRP tuzağından kaçan insanları yakalamak için hastanın kanından hazırlanan materyale vitamin karıştırılıp öyle veriliyormuş yani eşek vitaminle boyanıp yeniden satışa sunuluyormuş. Saç dökülmesi ne vitaminle ne de kandan elde edilen kan pulcuklarıyla durdurulabilecek bir sorun değildir. Yani eskiden beri uygulanan ve hiçbir işe yaramadığı bilindiği halde insanlara uygulayıp paraları alınan PRP den tek farkı hazırlanan materyale bir şeyler daha eklenmesidir ve bunun artı hiçbir değeri yoktur yani sıfırın yanına ne kadar sıfır koyarsanız koyun yine sıfırdır.

Saç aşısı kimlere yapılır ;
Amerika da Gary Hitzig icat etmiştir lafına inanan her saf insana yapılabilir. Eskiden gavurların yaptığı her şey sanki ulaşılmaz bir şeymiş gibi çok çekici gelirdi ancak artık her ülkede bu tür uyanıkların olduğu bir gerçek. Gary Hitzig de Amerika nın uyanığı, yani doktor olması dışında hiçbir bilimsel özelliği olmayan biri ama Türkiye de ondan bahsedenler sanki dünyanın en iyi üniversitesiymiş gibi bahsediyor halbuki o da ülkesinin uyanığıdır.

Saç Aşısı Yapan Hastaneler ;
Parayla haber yapan internet haber sitelerinde çok etkili ve yaygınmış gibi bir hava verilmiş olsa da şimdilik bu tuzak birkaç yerde yapılıyor ve anladığım kadarıyla kısa sürede paranın çekiciliği uygulayıcı sayısının hızla artmasını sağlayacaktır.

Sonuç olarak
Saç aşısı saç dökülme sorununa etkili olma ihtimali olmayan bir uygulamadır çünkü saç dökülmelerinin % 95 inin sebebi DHT (di hidro testosteron) hormonudur saç kökünüzü bu hormondan korumadıkça saç dökülmenizi durduramazsınız ve de saç aşısının bu hormonu etkileme ihtimali sıfırdır.

Saç Aşısı İşe Yarıyor mu yazısı saceczanesi.com dan alıntıdır ve saç aşısı yalanı hakkında güzel bir yazıdır.

6 comments

  1. Yazan kimse az bile yazmış 🙂

  2. YEDİĞİMİZ 5000 TL LİK KAZIK

    HİÇBİR İŞE YARAMAYAN, SAHTEKARLIĞIN BİR ÇEŞİDİ. 1 SENE OLDU YAPTIRDIM, GEREKEN NEYSE HARFİYEN YERİNE GETİRDİM KISACA 5000 TL ÇÖPE ATTIK. HİÇBİR İŞE YARAMADI.

  3. Kesinlikle yaptırmayın hiç bir işe yaramıyorbiz yaptırdık 1 tane daç çıkarmadı

  4. aylarca zar zor para biriktirip yaptırdığım ve bir tek saç telinin bile çıkmadığı mükemmel ötesi yalanlarla süslenmiş beş para etmez bir aşı haram zıkkım olsun param

  5. O saflardan biri de benim. Bu tuzaga nasil düstügüme ben de inanamiyorum. Esteworld denilen sahtekar yuvasinda yaptirdim. Yuzume baka baka yalan soylediler.
    Uzak durun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.