RU58841 Nedir ?

RU58841-sac-dokulmesi-icin-mucize-m

Saç kaybı için sürekli bilimsel araştırmalar devam ediyor, ciddi bir pazar olduğu için araştırmaya ayrılan para da buna paralel fazla oluyor. Son dönemde adı alışılmış olanlardan çok farklı bir madde tanımlandı RU58841 bir ilaç. Halihazırda piyasaya verecek hale gelmiş değil ama etkisi değerlendirildiğinde piyasada var olanlardan daha iyi sonuç alınması beklenebilir.

Minoxidil ve procapil gibi etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış ilaçlar ya kalite artırmaya yönelik yada dökülme sebebi olan aktif erkeklik hormonu DHT (Di hidro testesteron) hormonunun oluşumunu engellemeye yöneliktir. Bu madde diğerlerinden farklıdır DHT nin saç köküne bağlanmasını engelleyerek zarar vermesini önlemektedir.Yani DHT nin vücuttaki diğer görevlerini engellememektedir. Bir anlamda yan etki yaşamadan Di hidro testesteronun zararını engellemektedir. Her ne kadar procapil ( hairforte sprey ) de DHT yi bölgesel olarak engellese de bu yani maddenin daha etkili olduğu yönünde veriler vardır.

RU58841 Nedir ?
Yan etki yaşamadan dökülme tedavisi yapabilen bir maddedir. Saç dökülmesinin bu şekilde tedavi edilebilmesi hastaların en çok tedirgin olduğu cinsellikle ilgili yan etkiler sorununu ortadan kaldırmaktadır çünkü DHT (Di hidro testesteron) oluşumunu değil köke verdiği zararı engeller, bu şekilde hormonun diğer görevlerini önlemez ve bu sayede cinsel istekte azalma, memelerde büyüme, meni azalması, ereksiyon sorunu gibi erkekleri ciddi tedirgin eden sorunlar oluşamaz.

Maddenin en önemli sorun hala seri üretime geçecek şekilde üretilememesidir.Seri üretime geçildiğinde diğer saç dökülmesi ilaçlarının büyük çoğunluğu devrini tamamlamış olacaktır. Madde procapil, minoxidil ve finasteridden çok farklı bir etkiye sahiptir.

Türkiye’de satışı hala yoktur. Bilimsel çalışmaların tamamlanıp sonuçların ve varsa bilinmeyen yan etkilerinin aydınlanmasından sonra seri üretime geçmesi, satışının yaygınlaşması buna bağlı olarak ta Türkiye’de paketlenmiş halde piyasaya verilmesi beklenebilir. Çok net olmamakla birlikte kullanılacak aktif madde yoğunluğuna bağlı olarak halihazırda piyasada var olan saç dökülmesi tedavisi ilaçlarından daha pahalı olması beklenmektedir.

Ru58841 Satış
Ebay gibi uluslararası internet satış sitelerinde yapılmaktadır ancak güvenilirliği sınırlıdır. Diğer taraftan toz şeklinde satılan bu ürünü eritmek de ayrı bir sorundur. Etilen glikol içinde eritilebilmektedir ama bu da o kadar kolay bir işlem  olmasa gerek.

RU58841 Kullananlar
Seri üretim ve satışı olmadığı için doğal olarak kullanan da yaygın değil. İnternette paylaşanlar var onlarla görüşüp genel bilgi edinmek akıllıca olur. Hazır şekilde satılanlar da son derece pahalıya satılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.