Radyo Frekansla Leke Tedavisi

pratik-leke-tedavisi

Vücutta koyu renkli lekeler sıklıkla güneşin zararlı ışınlarıyla oluşan estetik olarak kişiyi rahatsız eden sorunlardır,uzun yıllar güneş ışıklarına maruz kalırsa kötü huylulaşmasına neden olacağı yönünde görüşler vardır. Güneş ışıkları hem oluşmasına hem de karakterinin değişmesine neden olabilir. Tabi böyle bir görüş olmakla birlikte vücudun hiç güneş görmeyen bölgelerinde de leke olmasına sıkça rastlanır. Bu durum genetik yapı kaynaklı olabileceğini düşündürür.

Lekeler farklı çeşitlerde olabilmektedir. Eklenen video orta yaş bir erkeğe aittir.Leke 5-6 saniyede yok olduğu görülmektedir. Cildin yüzeyel tabakası çeyrek mm kalınlıkta alınmaktadır. Çok yüzeysel uygulandığı için çukurluk veya iz kalmaz.

Saniyeler İçinde Leke Tedavisi
Bu tür lekeler kimyasal peeling, zımpara, lazer ile silinebilmektedir ancak peeling ve lazer çok sayıda seans gerektirir ve yan etkileri vardır, Dermabrazyon ise çok ağır bir uygulamadır ve aylarca güneş görmemesi gerekir. Bunlar içerisinde en pratiği ve en iyi sonuç vereni radyo frekanstır.

Oldukça pratik bir uygulamadır
Radyo Frekans ile 5-15 saniye içinde leke yok edilir. Radyo dalgası yayan RF cihazı kullanılır. Radyo dalgalarının ısıya dönüşmesi ile etkili olur. Isı enerjisi derinin yüzeyini çok ince bir tabaka şeklinde kaldırır. Cihaz deriye dokunduğu anda en üst tabaka vücuttan uzaklaşır. Pratik bir çözümdür. Saniyeler içinde yapılır ve sonuç nettir. Aynı anda etkisi görülür. Neredeyse tamamı tek seansta biter. Çok seyrek olarak 2. uygulama gerekebilir.

leke-tedavisi-once-sonra

Radyofrekans bir anlamda termal soyma yaptığı için bu konuda tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır yoksa tekrar gibi yada çukurluk gibi sorunlar yaşanabilir.
Fotoğraf arşivinden bu tedavi fotoğrafını paylaştığımız Op.Dr.Atilla Kaya özetle “leke tedavisi yaptırmadan önce yeterli araştırma yapılmalı ve en akla yatkın tedavi uygulatılmalıdır. Her yöntem aynı sonuca ulaştıramaz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.