Pala Bıyıklı Olmak Artık Mümkün

Bıyık erkeklik özellikleri arasında en yaygın kullanılan doğal aksesuardır, çıkması ve şekillenmesi 16-21 yaşları arasında tamamlanır. Bıyık terlemesi olarak adlandırılan ergenliğin başlangıcıyla canlanmaya başlar 21-22 yaşlarında sert kıllar halini alır.

pala-biyikli-olmak-artik-mu

Bıyık Neden Çıkar ? Tamamen hormonların etkisiyle ortaya çıkar, testosteron denilen hormon var olan kökleri zamanı geldiğinde tüy halinden güçlü birer kıl haline getirir. Kadınlarda tüy halinde kalır ancak kadında testosteron yüksekliği de canlanmaya neden olur.

Bıyık Nasıl Güçlendirilir ? Aslında hormonların etkisiyle olduğu için dışardan uygulanan ilaçlar, spreyler hiçbir etki yapmaz. Halk arasında yaygın olarak bilinen jilet vurunca canlanır düşüncesi de tümüyle yanlıştır. Kişinin nasıl bir bıyığı olacağı genetik kodlarında vardır ve sıklığı, şekli, kılın kalitesi gep bu genetik kodlarla belirlenir. Eğer bıyık seyrekse kök sayısı azdır ve ilaçlarla artırılamaz ancak yumurtalıktaki çeşitli sorunlarla hormon üretilemedi durumlarda dışardan hormon (testojel gibi) almak çıkmayı sağlar.

Pala Bıyıklı Olmak Mümkün mü ? Evet mümkün seyrek, şekilsiz, cansız bir yapısı da olsa istediğiniz sıklık ve şekilde bıyıklara sahip olabilirsiniz. Bunun tek yolu bıyık ekmidir yani vücudun başka bir yerinden kök nakli yapmaktır.

abartili-biyik-ekimi-300x224

Bu konuda bilgisine baş vurduğumuz Türkiye’de ilk bıyık ekimini yapan Op.Dr.Atilla Kaya şunları söyledi; Bıyık ekimi saç ekimi gibi değildir ve ciddi ayrıntıları vardır. Araştırma yaparken kişi doktoruna şu soruları sormalı ve net cevaplar almalıdır yoksa pala bıyığım olsun derken doğallıktan son derece uzak ekilmiş bıyıklarına epilasyon yaptırmak zorunda kalabilir.

  • -Ekim açıları cilde 30-35 derece olmalıdır
  • -Tüm kökler kesnlikle tekli olarak ekilmelidir
  • -Ciddi bir iş olduğu için yardımcı personellere değil doktorun kendisinin ekmesi istenmelidir
  • -Kökler dışarda uzun süre bekletilmemelidir
  • -Kanal açılarak ekim çukurluk yapacağından iğne ile delerek ekim yapılmalıdır
  • -Genel şekil yüz ve özellikle sakalla uyumlu olmalıdır.

Bıyık Ekimi İçin Kökler Nereden Alınır ? Genellikle ense bölgesinden alınır ancak sakalın boyun bölgesinde gereksiz sakallar varsa kesinlikle bu bölgeden alınan kökler ekilmelidir. Çünkü hiç yoktan iyi olsa da ense kılları daha incedir buna karşın sakalın boyun kısmından alınan kökler vücudun en kaliteli kökleridir ve gerek sakalla gerekse bıyıkla tam uyumlu bir yapıya sahiptir. Yani bıyık ekiminde kökler öncelikle sakal bölgesinden alınmalıdır, sakal yoksa o zaman ense düşünülmelidir.

Murat Özçivit bıyıklarına sahip olmak mümkün mü ? Bu soru en çok sorulan “böyle ekim yapabilirmisiniz” şeklinde gönderilen fotoğraf ta en fazla Murat Özçivitin fotoğrafı. Evet makul ve mantıklı her şekilde ekim yapılabilir.
Bıyıktaki seyreklik, köselik gibi hiç çıkmaması dışında yanık izi, yara izi, ameliyat izi gibi ciddi estetik sorun olan durumların çözümü de en iyi bu şekilde çözümlenebilmektedir.
Bıyık Ekimi Resimleri biyikekimi.com dan alıntıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.