Kılcal Varis Kremleri İşe Yarar mı ?

Yaz ayları geliyor kadınlar yine kılcal varisleriyle şort giyeceğinin veya mini etek giyeceğinin sıkıntılarını yaşıyor. Tabi bu sıkıntı kılcal damar çatlamalarından kurtulma çabalarını da güncelliyor. Bunu gören bazı üreticiler de hiçbir işe yaramayacağını kendilerinin de bilmesine rağmen yeni yeni ürünleri piyasaya veriyor.

varis-kremleri-ise-yarar-mi

Kılcal varis yada diğer adıyla telenjektazi dokuda yapısal bir sorundur yani dişin çürümesi gibi yapı değişimidir ve dışarıdan uygulanacak krem, jel köpük gibi uygulamalarla asla etkilenmez. Ürün satıcılarının geliştirdiği;

-Damar ve kılcal damarların yapısını koruyarak, pürüzsüz bir tene sahip olmaya ve pek çok cilt rahatsızlıklarının iyileşmesine yardımcı oluyor.
-Kırışıklıkların ve çatlakların iyileşmesine,
-Romatizma ve mafsal ağrılarının dindirir,
-Ayrıca, göz çevresi kırışıklıklarının, kılcal damar çatlamalarının ve gevşemiş boyun derisinin düzeltilmesine destek olur.
-İçerisindeki Aescin adlı madde özellikle kılcal damarlar üzerinde etkili olarak damarları güçlendirerek ve esnekliklerini artırarak, başta varis ve basur olmak üzere vücuttaki şişliklerin önlenmesine ve iyileştirilmesine yardımcı olur.
-Kızarıklık ve Kılcal Damar Problemleri İçin Krem,cilt üzerindeki sürekli kızarıklık, eritem ve kılcal damarların görünür hale gelmesi gibi belirtilerdeki hassas cilt durumları için uzun dönemli kullanıma uygun bir bakım kremidir, kızarıkların azaltılmasında yardım eder.

Gibi akıl, bilim ve mantıkla hiçbir ilişkisi olmayan iddialar sizi yanıltmasın.
Peki bunlarla düzelmezse böyle mi dolaşacağım ? gibi bir soru akla gelebilir, tabiî ki hayır. Tümüyle kurtulabilirsiniz.

kilcal-varis-tedavisiEn Etkili Kılcal Damar Tedavisi

Yaygın olarak 3 yöntem kullanılmaktadır

1- Radyo frekans ; Radyo dalgalarının ısı enerjisi kullanılır
2- Skleroterapi ; kimyasal olarak etkilidir
3- Lazer ; yüksek ısı taşıyan bir tür ışıktır.

Bunlardan skleroterapi iğnenin girebileceği kadar genişlemiş olanlara ilaç uygulanır, 1-2 seansta tamamen yok edilir.

Radyo frekans kılın çeyreği kalınlığında iğne yardımıyla yapılır genellikle tek seansta sorun çözülür ve sonuç kalıcıdır.

Lazer tedavisi 3-10 seans sürebilir, az acılıdır ancak uzun zaman alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.