İzmir Bayan Genel Cerrahi Uzmanı

Bu haberimiz İzmir ve civarında bir eksiğin giderilmiş olması, bölge doktorlarından Op.Dr.Demet AĞRAS’ın hasta kabulüne başlamış olmasıdır. Özellikle mutaassıp ailede yetişen kız çocukları meme, makat bölgesi veya jinekolojik hastalıkların muayenesinde utanırlar. Sırf bu utanma sebepleriyle tedavilerini bile eteleyebilmektedirler. Türkiye’de kadın genel cerrah sayısı oldukça azdır, Ege Bölgesi’de bu konuda şanssız bölgelerden biridir. Yine İzmir kadın genel cerrahi uzmanı açısından şanssız illerimizdendir.

Haberimizin konusu da bu anlamda müjde vermek gibi.

İzmir Bayan Genel Cerrahi
Genel cerrahinin makat hastalıklarına bakan bölümü proctoloji konusunda tecrübeli ve bölgenin tanınmış kadın cerrahı İzmir’de hasta kabulüne başladı.
İzmirli ve ilk okulu, orta okulu, liseyi, üniversiteyi ve uzmanlık eğitimini İzmir’de almıştır yani bölge insanını iyi tanımakta ve bölge insanının ne istediğini iyi bilmektedir.
İzmir’de göreve başlayan hekim pazar hariç her gün hasta kabul etmektedir.
Bayan cerrah olmaması sorunu çevre iller Aydın, Manisa, Muğla, Denizli illeri için de geçerlidir ve bu şehirlerde yaşayan ve erkek doktora muayene olmak istemeyen kadın makat hastaları için de çözüm olacaktır.
Meme hastalıkları; Meme yada kadınlar arasında yaygın söylemle göğüs hastalıkları da kadın hastaların utandığı sorundur. Meme hastalıklarından kist, tümör, kanser, apse gibi hastalıkların teşhis ve tedavisi ile ilgilenmektedir.
Hemoroid (basur); Ameliyatsız yöntemler lazer, lastikle boğma yöntemi (RBL- Rubber Bant Ligation), daha ileri vakalarda çağdaş ameliyat yöntemleri  THD, Longo ve dış basur için tek çözüm olan klasik cerrahi yöntemlerinin hepsini uygulamaktadır. Yöntem seçimini hastanın beklentileri ve hastalığın düzeyine göre yapmaktadır.
Makat çatlağı (anal fissür, yırtık) İzmir; Botox enjeksiyonu ve Cerrahi tedavi (L.İ.S Lateral internal sfinkterotomi ameliyatı). Özellikle botoksla anal fissür tedavisini bölgede ilk uygulayan doktorlardandır. Ameliyatla çatlak tedavisinde makattaki kaslardan bir gurup kesilir, bu tedavinin özüdür. Bu kasın kesilmesine bağlı olarak seyrek gaz ve dışkı kaçağı görülebilmektedir. Botoxla makat çatlağı tedavisinde gaz, dışkı kaçırma ihtimali sıfırdır, asla gösülmez. Makat bölgesi ameliyatlarının yan etkileri arasında en korkulan kalıcı dıçkı ve gaz kaçırmadır ve hastaları ciddi derecede huzursuz eder.
Kıl dönmesi; Klasik yöntemlerden Karidakis, çağdaş yöntemler Bascom procedure, mikro sinüsektomi ve pit picking yöntemlerinin tümünü uygulamaktadır. Çok ilerlemiş kıl dönmesinde klasik yöntemler ve Karydaki konusunda tecrübelidir. Çağdaş ameliyat teknikleri bir çok avantaj sağlamaktadır
Hastanede yatmak gerekmez, aynı gün işine dönebilir
Pansuman yara bakımı gerekmez
Narkoz gerekmez ve bu sayede daha ekonomiktir.
Ağrının şiddeti genellikle ağrı kesici almayı gerektirmeyecek düzeylerdedir.
Tekrar ihtimali yaralanmanın küçük olması sebebiyle çok düşüktür
Neredeyse hiç iz kalmaz
Fistül; fistülün tipine göre Lazer, fistülotomi ve seton yapmaktadır.
Anogenital kondilom (bölge siğilleri); radyo frekans ile buharlaştırm ayöntemi kullanmaktadır. Radyo frekansla kondilom tedavisi diğer yöntemlere göre çok daha çabuk iyileşir. Bu bölge siğilleri tedavisi yakın takip gerektirir ve tekrar eğilimi çok yüksektir. Bu sebeple yani hastanın daha iyi netice olması için tedavi ücreti bir kez alınır ancak 6 seans veya bir yıl boyunca ücret alınmadan takip ve yeni çıkanlar varsa tedavi edilir.
Anüs bölgesi sorunları dışında
Ameliyatsız ben tedavileri (lazer, radyo frekans, elektrokoter vs) de yapmaktadır. Ben tedavisi konusunda Ege Bölgesinin en tecrübeli doktorudur.
Yağ Bezesi
Diğer adıyla lipom tedavisinde kişi estetiğiniz bozmamak için olabilecek en küçük deri kesisiyle işlem yapmaktadır. Kafadaki yağ kistlerinde saçı tıraş etmemesi önemli avantajdır.
Nasır Tedavisi
Radyo frekansla dakikalar içinde nasır tedavisi yapılabilmektedir, ameliyatta olduğu gibi dikiş olmaz ve bölge yeni bir deri ile kaplandığı için tekrarı düşüktür.
Hastalığınızla ilgili görüntüleri cep telefonuna göndermeniz halinde nasıl bir tedavi yapacağını ve net ücretini bildirmektedir. Özellikle ücreti bilmek hasta açısından rahatlık sağlamaktadır. Whatsapptan fotoğraf göndererek net ücret bilgisi alabilirsiniz 05422955254

Haber içerikleri editörün sorumluluğunda olup genel araştırmalar sonucu elde ettiği bilgilerdir, kişi haklarına saygı konusunda dikkat edilmektedir.

İletişim
Tel: 0232 422 10 06
GSM 05422955254
Adres: Atatürk Caddesi No:174/1 Kat:4 (Cumhuriyet Meydanı) KONAK – İZMİR
https://www.ideaklinikizmir.com/kadin-genel-cerrahi-uzmani/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.