İstanbul – Şişli Estetik Diş Hekimliği

Daha estetik ve güzel bir gülüşe sahip olunmasını sağlayan estetik diş hekimliği uygulamaları günümüzde oldukça talep görmektedir. Doğal ve estetik bir gülüşe sahip olunması için diş hekimi araştırması detaylı bir şekilde yapılmalıdır.

Bu yazımızda İstanbul Şişli’de bulunan ve estetik diş hekimliği uygulamalarında uzmanlaşmış Denta Lumos Smile Factory ve uygulanan tedaviler detaylı olarak ele alınacaktır.

Estetik Diş Kliniği Denta Lumos Smile Factory

DentaLumos Smile Factory İstanbul Şişli’de hizmet veren bir diş kliniğidir. Denta Lumos estetik diş hekimliği uygulamaları ile öne çıkan bir diş kliniğidir.

Denta Lumos Smile Factory’de Uygulanan Tedaviler

İmplant Tedavisi (Şişli İmplant Tedavisi)

Işınlı Dolgu

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Bruksizm (Diş Sıkma Tedavisi) (Masseter Botox) – Ameliyatsız Çene Estetiği

Kanal Tedavisi – Çürük Tedavisi

Ortodonti ( Şişli Ortodontik Tedavi)

Diş ve Diş Eti Hastalıkları

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları

Kompozit Lamina (Bonding) Uygulaması

Zirkonyum Diş Kaplama

Laminate Veneer (Yaprak Diş Kaplama)

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Gülüş Tasarımı (Dijital Gülüş Tasarımı)

Botox Tedavisi – Kırışıklık Tedavisi

Dudak Dolgusu (Şişli Dudak Dolgusu)

Şişli Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları

Estetik diş hekimliği uygulamaları doğal ve estetik bir gülüşe sahip olunması için gerçekleştirilen uygulamalardır. Kompozit Lamina (Bonding) uygulaması en sık tercih edilen estetik diş uygulamasıdır. Lamina diş tedavisinde dişlerde kesi işlemi yapılmaz. Bu sayede diş minesine müdahale edilmez, yani diş minesi zarar görmez. Ayrıca tek seansta uygulanabilen ve oldukça pratik bir uygulamadır.

Lamina Diş Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?

Dişlerde bulunan ve çok ileri düzey olmayan şekil bozuklukları, ayrık diş sorunları, kırık dişlerin onarılması gibi uygulamalarda lamina diş kaplama işlemine başvurulmaktadır.

Lamina Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Lamina diş kaplama tedavisinde dişe kompozit dolgu malzemesi uygulanır ve hekim tarafından şekillendirilir. Uygulama başlangıcında krem/macun kıvamında olan dolgu malzemesi zamanla sertleşir ve doğal dişe yakın bir görünüm ve sertliğe ulaşır. İşlem sonunda dişe son halinin verilmesi için cilalama yapılarak uygulama tamamlanır.

Şişli’de bulunan kliniğimizde en sık uygulanan estetik diş hekimliği uygulaması kompozit lamina (bonding) uygulamasıdır.

Lamina diş tedavisi hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz diş muayenesi imkanından yararlanarak dişlerinizin lamina işlemine uygun olup olmadığını öğrenmek için 0533 146 98 62 numarasından Denta Lumos’a ulaşabilirsiniz.

Diş Beyazlatma (Bleaching) – Fläsh Işınla Diş Beyazlatma

Estetik diş hekimliği uygulamalarından en sık tercih edilenlerden birisi de diş beyazlatma işlemidir. Doğru uygulanmayan bir beyazlatma işleminden sonra diş ve diş etlerinde kalıcı hassasiyet oluşabilir. Bu nedenle diş beyazlatma işlemi için bu alanda uzman bir diş hekimi ve doğru yöntem kullanımı gereklidir.

Denta Lumos Smile Factor’de beyazlatma işlemi Diş Hekimi Büşra İyidiker tarafından Fläsh Işınlı sistemle yapılmaktadır. Uygulama oldukça pratik, ağrısız ve konforludur. 60 dakika kadar sürede, tek seansta istenilen beyazlıkta dişler elde edilebilmektedir.

Kullanılan Fläsh ışınlı sistem sayesinde dişlerde istenen renk elde edilebilir ve kalıcı diş hassasiyeti yaşanmaz. Uygulama sonrasında yaklaşık bir gün süren geçici bir hassasiyet yaşanabilir. Bu hassasiyetin yaşanmaması içinde e vitamini kullanımı önerilmektedir.

Neden Denta Lumos’u Tercih Etmelisiniz?

Denta Lumos Smile Factory’de ihtiyacınız olan tüm diş tedavileri alanında uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmektedir ve hasta memnuniyeti ön planda tutulmaktadır.

Denta Lumos Smile Factory’de muayeneler ücretsizdir.

Kliniğe ulaşım oldukça kolaydır. Kliniş Şişli Lotus Nişantaşında bulunmaktadır. (Osman Bey metro çıkışında)

Klinikte tüm tedaviler uygun fiyat ve kaliteli hizmet odak noktası alınarak uygulanmaktadır.

Referanslar

Fekrazad, R., Alimazandarani, S., Kalhori, K. A., Assadian, H., & Mirmohammadi, S. M. (2017). Comparison of laser and power bleaching techniques in tooth color change. Journal of clinical and experimental dentistry9(4), e511.  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5410669/

Christine Frank(2019), Teeth Bonding: What You Need to Know   https://www.healthline.com/health/dental-and-oral-health/teeth-bonding

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.