Hey Gidi Günler Konseri

Aslında bu haberimiz tedavi haberi sınıfına sokulmayabilir ama “müzik ruhun gıdasıdır” mantığıyla artık ellisini geçmiş 60’lara merdiven dayamış, memleketin ağır sorunları sebebiyle tansiyonu yükselen, şekeri yükselen orta yaş gençlere ilaç olacağını düşünerek ekleyelim dedik. Önereceğimiz konser Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezinde, gösterinin adı “hey gidi günler”. Emin olun uzun yıllardır bu kadar zevk aldığınız bir konser olmadığını göreceksiniz. Müzik ziyafeti Popüler Müzik Sanatı Vakfınca organize edilmiş. Orta yaşı görmüş her genç “hey gidi günler” konseri izlemeli. Bu ısrar niye derseniz bu yaş gurubunun (yarım asırdan fazla yaşayanların) tanıdığı ve yaşayan bir çok sanatçıyı görme, dinleme ve onları hissetme fırsatı yakalanmış oluyor. Sahne alanların hepsi 60-70 yaşlarında doğal olarak orta yaş herkesin çok iyi tanıdığı, o şarkılarla hatırladığı onlarca anısının canlanacağı kişiler.

hey-gidi-gunler-konseri

Baha Boduroğlu mükemmel bir iş çıkarmış ve tüm tanıdıkları listeye eklemiş.

Hey Gidi Günler Kadrosu;

hey-gidi-gunler-2Bilgen Bengü, Ercan Turgut, Güzin ile Baha, Metin Ersoy, Sevda Karaca, Yeşim, Rana ve Selçuk Alagöz, Coşkun Demir, Ersan Erdura, Kartal Kaan, Nur Yoldaş, Tülay Özer, tamamı canlı performansla sırasıyla ve her kişi veya gurup ikişer şarkıyla katılıyor.

Tüm bu tanıdık sesleri Ekrem Ataer sunumuyla dinleyeceksiniz. Ekrem Ayaer sankitam bu işin adamıymış gibi işin hakkını vermiş. Konserlerin devamı gelecek mi, ne kadar sıklıkta yapılacak, kadro aynı kalacak mı bilmiyorum ama 45-50 yaşını geçmiş herkese takip etmesini ve mutlaka gitmesini öneririm. Doğrusu uzaklarda olmayan konserlere tekrar gitmenin planını da yapıyorum, nasıl olsa söylediği tüm şarkıları yıllar içinde yüzlerce defa dinlemişimdir.

Doğrusu başta bu kadar sanatçının katıldığı bir gösterinin 50-100 TL arası gibi küçük bir rakama yapılıyor olmasını garipsedim hatta salona gidene kadar DJ sunumuyla olabileceğini düşündüm.
Siz siz olun kesinlikle bu muhteşem müzik ziyafetin den mahrum kalmayın, farkında olmadan böbrek vakfı, hayırseverler vakfı ve POPSAV a da ekonomik destek sağlamış oluyorsunuz.

Başta yazıldığı gibi terör, ekonomi, komşu ülkelerdeki yangınlar gibi can sıkıcı gelişmelerden 2-3 saatliğine de olsa uzaklaşın stresinizi atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.