Göğüs Nasıl Dikleştirilir

gogus-diklestirmenin-bitkis

Göğüsler ergenlikle büyümeye başlar ve kaçınılmaz olarak yaş ilerledikçe baştaki dikliğini kaybeder bu yeterince yaşayan kişinin yüzünün kırışması kadar olağan bir durumdur. Göğüs sarmasını engelleyen memedeki süt bezleri ve yağ dokusunun arasındaki ip gibi yapılardır. Bu ip gibi ince yapılar süt bezi, yağ dokusu ve deriye yapışıktır derinde ise o bölgedeki kaslara tutunur. Yıllar içinde memenin kendi ağırlığı, gebelik ve emzirme dönemindeki ağırlık ve hacim değişimi gibi sebeplerle bu ip gibi yapılar taşıma gücünü kaybeder ve giderek artan bir sarkma başlar. Önüne geçilemez bu sarkma memeler kendiliğinden (kilo verme, emzirme döneminin bitişi) küçülse de yeniden eski dik halini alamaz.

Peki çözüm nedir;

Bitkisel Yollarla Göğüs Dikleştirmek Mümkün mü ?
Ne yazık ki böyle bir yol yok, züğürt tesellisi veya uyanık aktarların piyasayı tokatlamak için uydurduğu gerçeği yansıtmayan bilgilerdir. Bir yerlerde limon suyu kürü, zambak soğanı kürü, Tunus baklası kürü gibi meme dikleştirme için bitkisel kür önerileriyle karşılaşabilirsiniz. Boşa uğraşmayın ve beklentiye girmeyin.

Göğüs Dikleştirici Egzersizler ;
Kısmen etkili olması beklenir. Yukarıda bahsettiğimiz iplerin tutunduğu kasların güçlendirilmesi kısmen etki yapabilir, bu amaçla yapılan sporun bir diğer yararı da kişinin spora olan ilgisi sayesinde duruşu değişecek kambur durmadığı için memeler daha dik görünecektir.

Meme Dikleştirme Teknikleri
Pektoral kas denilen göğüs duvarının sağ ve solunda bulunan kasların gelişimini sağlayan hareketler yapılabilir. Kollarla 2 kilogram halterin kollar yana açılarak aşağı yukarı hareketi bu gurup kaslara en etkili hareketlerdir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı
Eğer bu konuda ciddi rahatsızlığınız varsa tek ve kesin çözüm budur. Zahmetli, ağrılı, pahalı bir yöntemdir ama gerçekte soruna net çözüm getirmektedir. Ya ameliyat yaptırın yada böyle yaşayın.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları
İnternette bakıldığında tek fiyatın Idea Klinik doktorlarından Plastik Estetik ve Rekonstriktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Serkan Sabancıoğlu tarafından verilmiş olduğu görülüyor. Genel olarak meme dikleştirme ameliyatı fiyatları diye arandığında gereksiz laflarla doldurulmuş sayfalarla karşılaşılıyor. Op.Dr.Serkan Sabancıoğlu yaklaşık fiyat vermiş 6000 – 8000 TL arası, ayrıntılı bahsedilmemiş olsa da muayene, konsultasyon, tahlil, film, narkoz ücreti, hastane masrafı gibi ek ücretlerin olmadığı görünüyor.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Yaptıranlar şu sorunlarla karşılaşabilir
Ameliyata bağlı olarak gelişebilen ve her ameliyatta görülebilen, iltihap, kanama, yara açılması gibi sorunlar yanı sıra bazen 2 ayda düzelen bazen 8 ayı bulabilen bazen de kalıcı olabilen uyuşukluk daha doğrusu hissizlik sorunu yaşayabilirler. Bunun sebebi deriden gelen sinirlerin mecburen kesilmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.