Evde Diş Beyazlatma Teknikleri

Beyaz dişler kişinin sosyal ilişkilerini bile etkileyebilmektedir çünkü kişinin kendisine öz güvenini artırır. Peki diş hekimine gidip dişlerinizi beyazlatmaya fırsatınız yok veya diş hekimi korkunuz var ne yapacaksınız. İşte sorunuzun cevabı;

evde-dis-nasil-beyazlatilir

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Oksijenli su + Karbonat ; Eczanelerde satılan oksijenli sudan alın, annenizin kullandığı bildiğimiz karbonatı içine yedirerek karıştırın. Diş macunu gibi olana kadar karıştırmaya devam edin. Krem formunu aldıktan sonra diş beyazlatıcınız artık hazır. Her zaman kullandığınız macunlar gibi kullanın. 3-4 günde beklediğiniz kar beyazlığını elde edersiniz ancak buna daha fazla devam etmemelisiniz. Tekrar uygulamak için 3-5 gün beklemelisiniz.

Beyazlatıcı Gargara ; Bilinen en etkili bitkisel madde elma sirkesidir, içeriğindeki asidik madde beyazlatma yanı sıra ağzınızın hijyenik olmasını da sağlar. Musluk suyuna 1/3 oranında karıştırın gargaranız hazır. Her gün güvenle kullanabilirsiniz. Muzun kabuğu potasyum ve magnezyumdan zengindir, kabuk dişe sürüldüğünde mine tarafından emilerek beyazlaşma sağlanır. Zararsız bir uygulama olup her muz yendiğinde yapılabilir.

Aktif kömür ; Mangal için satılan odun kömürünün özel bir şekilde hazırlanmış halidir. Karbondan zengin olduğu için aktif karbon da denir. Yutulmasında sakınca yoktur ancak dişeti civarında kalınca hoş görünmez çünkü bildiğimiz kömür rengindedir. Suda ezilerek fırça yardımıyla kullanılabilir.

Tüm bunlara benzer şekilde C vitamininden zengin meyve ve sebzelerin suyu ile macununuzu karıştırıp bunla fırçalamanız da temiz görünmesinde ciddi etki yapacaktır.
Özellikle internette yaygın bir şekilde satılan mavi ışıkla veya benzer tarzda etkili beyazlaşma sağladığı iddia edilen cihazlar güvenilirlikten çok uzak uygulamalardır.
Aslında tüm bunlarla uğraşmak yerine yılda iki defa diş hekiminize gidip hem beyazlatma işlemi yaptırıp hem de genel bir kontrol yaptırabilirsiniz. Bu sayede dişleriniz beyaz kaldığı gibi olabilecek sorunlar daha başlangıç düzeyinde tespit edilmiş ve çözülmüş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.