Dermatoloji ve Kozmetik Kongresi

dermatoloji ve kozmetik kongresiUluslararası dermatoloji ve kozmetoloji kongresi başladı. Türkiye’nin tanınmış ilaç firmaları ve kozmetolojik ürünler üreten firmaların yer aldığı kongrede kozmetolojideki yeni ürünler, bunların etkileri, yan etkileri ve sonuçları bilimsel deneysel çalışmaların sonuçları paylaşılıyor. Uzman doktorların ve üniversite eğitim kadrolarının bilimsel çalışma ve yayınları, dermatoloji konularının ve yeni gelişmelerin de paylaşıldığı kongre İstanbul Taksim Harbiye Askeri Müzesinde katılımcılara ve üretici firmalara kapılarını açtı.

Kongreye Türkiye’nin saç sorunlarının tedavisi için ilaçlar geliştiren Hair Pharma İlaç Sanayi damgasını vurdu. Hair Pharma İlaç Sanayi saç dökülmesi, saçkıran, seboreik dermatit gibi ciddi saç hastalıklarının tedavisi için geliştirdiği 18 ilaç ve 2 şampuanla katılıyor. Geliştirdiği etkinliği kanıtlanmış ürünleri sayesinde kongrenin odak noktası olan firma.

hair-pharma-2

hair-pharma-1

Özellikle kozmetik ürünleri ile ilgili çok sayıda ürünün tanıtımının yapılması kozmetik eğilimi yüksek olan dermatoloji uzmanlarının ilgisini çekiyor.

Kongre Başkanı Prof.Dr.Ümit Türsen şu açıklamayı yaptı. Her yıl farklı ülkede yapılan Uluslar arası dermatoloji ve kozmetoloji kongresi bu yıl ülkemizin en güzel şehri İstanbul’da yapılıyor. Ülkemizin her köşesinde uzmanın katıldığı kongremiz beklentimizin de üstünde katılımcı aldı. Gerek ulusal gerekse uluslar arası kurumların katkısının olması ilginin yüksek olmasını sağladı. Terör eylemlerinin son dönemde artmış olması katılım konusunda tereddüt yaşamamıza sebep olmuştu ancak doktorların sağduyulu yaklaşımı bu tereddütümüzün yersiz olduğunu gösterdi. Gelişmeleri takip eden uzman doktorların neredeyse hepsinin katılması ülkemizin bilimsellikteki yeni gelişmelerin ne kadar yakından takip edildiğinin göstergesidir.

hair-pharma-3

Katılımcıların çay aralarında gezdiği standlarda, uzmanların beğenisine sunulan çok yeni teknolojik cihazlar ilgi çekiyor. Kongreye cihaz tanıtımı için katılan firmalar yeni ürettikleri yada ithalatını yaptıkları

-Saç ilaçları
-Kırışıklık ilaçları
-Bakım kremleri
-Leke tedavi yöntemleri
-Lazer çeşitleri
-Saç ekim ekipmanları
-PRP cihazları
-Mezoterapi cihaz ve ilaçları
-Ve diğer ürünleri kullanıcıların beğenisine sunuyor.

16-20 mart 2016 tarihleri arasında devam edecek kongreye en fazla son gün olan Pazar günü katılım olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.