Cinsel İsteği Artıran Gıdalar

Bu haberimiz New York Pos’tan. Cinsel sorunları olanlara bitkisel ilaçlar gibi ne idüğü belirsiz şeyler değil hepsi doğal bir çoğu evinizde bulunan gıdalar. Afiyet olsun.

cinsel-istegi-artiran-gidal

Cinsel isteği artımak için 5 gıda.

Akşam kendinizi isteksiz buluyorsanız sorunun çözümü buzdolabının kapağını açmak kadar basit olabilir. “Gıdalar hormonları ve cinsel iştahı etkiler” kitabının yazarı Dr. Laurie Steelsmith, “Eğer partnerinizin yanına uzanmak zor geliyorsa gıdalar size yardımcı olabilir” der. Aşağıdaki öneriler bu amaçla kullanılan ilaçların sebep olduğu yan etkilerin hiçbirine sebep olmaz dilediğiniz kadar ve güvenle tüketebilirsiniz.

İşte size geceyi daha güçlü ve istekli geçirmenizi sağlayacak beş gıda;

1-Nar
Viagra meyve olsaydı bu bir nar olurdu. “Her ikisi de kadınlar ve erkekler için kan damarları ve dolaşımı destekler.”Bu kan dolaşımı artışı ve damarların dolması cinsel organlarıda etkiler ve alınan zevk artar.

2-Brokoli
Brokoli hormonlar üzerinden etkiler, hormonları uyararak kan düzeyini artırır ve cinsel dürtüyü kamçılar. Duyguları daha dolu dolu yaşamanızı sağlar. Brokoliyi rahat yemek için akşamdan hazırlayıp buzdolabına koymanız pratik bir çözüm olacaktır.

3-Kabak çekirdeği
Kabak çekirdeği L-triptofan içerir, L-triptofan serotoninin ön halidir ve serotonin düzeyini yükseltir. Serotonin mutluluk veren ve uyaran hrmonlardandır ve en etkillerindendir. Artan kan serotonin düzeyi sizi uyararak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

4-Yaban mersini
Yaban mersini cinsel organların kan damarlarının duvarlarını destekler. İçeriğindeki D-mannoz adlır şeker cinsel isteği artırması yanı sıra idrar yolları enfeksiyonlarının tedavisinde de etkilidir.

5-Çikolata
Her an elinizin altında bulundurabileceğiniz veya evin bir köşesinde bulabileceğiniz çikolata iyi bir afrodiziak olması yanı sıra kişinin ruh halini de etkiler. Kişiye aşık olduğunu yeniden hatırlatır. İçeriğindeki fen etil amin orgazmdan alınan zevk düzeyini artırır. Çiftlerin ruh halini birleşmeye hazırlar. Çikolatanın bitter olanı daha etkili olacağından bitter çikolata tercih edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.