Ameliyatsız Bacak Güzelleştirmek Mümkün !

Bacak güzelleştirme denilince akla daha çok spor ve lipsuction gibi estetik ameliyatlar akla gelir oysa bacağı en çok çirkinleştiren ve en sık rastlanan sorun varislerdir. Örümcek ağı gibi sarmış kılcal damar çatlamaları, parmak kadar kalınlaşmış yeşil mor kalın varisler ciddi görsel kirlilik oluşturmaktadır. Hatta öyle ki bazı kadınlar sırf bu sebeple etek giyememekte, pantolon giymek zorunda kalmaktadırlar.

bacak-guzellestirme-yonteml

Önümüz yaz, deniz mevsimi başlıyor. Varisi olanlar yine şort giyemeyecek ve denize, havuza sıkıntı içinde girecek. Nasıl kilosu olanlar bu dönemde bunun derdine düşüyorsa bacaklarında genişlemiş toplar damarları olanlar da aynı şekilde bunlardan kurtulma derdine düşüyor.

Peki bacakları güzelleştirmek için bu varislerden nasıl kurtuluruz, güzelleştirelim derken bu defa ameliyat iziyle mi dolaşacağız gibi sorular akla gelebilir. Aslında bu soruların bir miktar haklılık payı olsa da durum böyle değil çünkü varis ameliyatları gerçekten ciddi iş gücü kaybına ve rahatsız edecek düzeyde ameliyat izine sebep olur ancak varis ameliyatları artık devlet hastaneleri dışında pek yapılmamaktadır. Özellikle damar hastalıklarına yoğunlaşmış Idea Klinik gibi sağlık kuruluşları 1 mm ile 25 mm arasındaki tüm varisleri ameliyatsız tedavi edebilmektedir. İleri teknoloji cihazlar ve çağdaş yöntemlerle tamamını ameliyatsız ve hiç iz kalmadan yok etmektedir.

20 yıldır sadece ameliyatsız varis tedavi yöntemlerini uygulayan bu konuda Türkiye’nin en tecrübeli kalp damar cerrahi uzmanlarından Op.Dr.Eren ANĞ bu çağdaş yöntemleri şu şekilde özetledi;

guzel-bacaklarKöpükle tedavi ; Varis tedavisinde kullanılan ilaçla varisi kurutma yöntemini alternatifi olarak giderek yaygınlaşan bir tedavi şeklidir. Köpükle varis tedavisinde hastalıklı damarı yok edici ilaç 1 ilaç 4 hava şeklinde özel aletinde karıştırılarak köpük haline getirilir. Elde edilen köpük çok ince iğne yardımıyla damarın içine verilir. Köpürtülerek verilen ilaç varisli damarın büzülerek yok olmasını sağlar. Tedavi edilen varis şeklini almış damar sonsuza kadar yok edildiğinden aynı damarda tekrar varis oluşmaz.

Lazer tedavisi ; Kılcal varis tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Çeşitli yöntemlerle soğutulan cilt üzerinden uygulanan yoğun ışığın daha koyu renkli olan varis tarafından tutularak ısınıp yok olması prensibine dayanır.70-90 dereceye kadar ısınan damar duvarı ve içindeki kan hücreleri tahrip olur ve vücut tarafından taşınarak yok edilir. Uygulanan kılcal varis için kalıcı tedavi sağlar.

Skleroterapi ; Damar iç yüzeyini kimyasal olarak tahriş edip büzüştürerek kapanmasını ve vücut tarafından yok edilmesini sağlama esasına dayanır. Uzun yıllardır bir çok ilaç kullanılmıştır. Uygulama kolaylığı başarısının yüksek olması, tekrarının az olması ve hasta rahatlığı yönünden üstünlükleri sebebiyle yaygın olarak kullanılan ve giderek yaygınlaşan bir tedavi yöntemidir. İlacın damara veriş tarzı ve sonraki uygulamalar değişebilir. Eski tedavi yönteminde ilaç uygulandıktan sonra bacağa elastiki bandaj sarılırdı. Genel hasta rahatlığını kısıtlaması, fazla pıhtı olması ve ayakta şişlik yapması gibi sebeplerle giderek kullanımı azalmaktadır.

Radyo frekansla tedavi ; Kılcal ve orta kalınlıkta olanların tedavisinde kullanılır. Damar cilt üzerinden uygulanan radyo frekansları yardımıyla ısıtılarak yok edilir. Etkisi uygulama anında görülür. Dokunulduğu anda damar kaybolur, bir varis için tek seans genellikle yeterli olmaktadır.

Bu yöntemlerle sadece bacak güzelleştirme yapmıyoruz aynı zamanda ağrı, sızı, kramp, yanma, kanama gibi fiziki sorunları da kökünden çözüyoruz.

Yine Türkiye’de sadece kliniğimizde olan bir uygulamadan söz etmek istiyorum; Gözümüzden kaçmış olabilecek veya yeniden oluşabilecek kalın ve kılcal tüm varislerin tedavisi bir yıllık süre boyunca ücret almadan tedavi ediyoruz. Bir yıl boyunca tedaviye alınan bölgede olabilecek tüm varisleri hiçbir koşul öne sürmeden tedaviye alıyoruz. Takip süresince hastadan muayene, kontrol veya pansuman adıyla da ek ücret talep edilmiyoruz yani ilk defa biz garantili varis tedavisi yapıyoruz, hastamızı yarı yolda bırakmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.